Czym nawilżać oczy w nagłych sytuacjach?

Wiele osób coraz częściej skarży się na problemy z oczami. Ich przyczyną jest przeważnie nasz tryb życia: długie godziny spędzane przed telewizorem, całodzienna praca przed komputerem, czy niekorzystne warunki środowiska naturalnego, takie jak niska wilgotność powietrza. Wszystkie te czynniki mogą podrażniać i wysuszać gałkę oczną, powodując duży dyskomfort a niekiedy uniemożliwiając codzienne funkcjonowanie. W kryzysowych sytuacjach warto sięgnąć po krople do oczu amo, które nawilżą nasze oczy i przyniosą natychmiastową ulgę.

Jak zapobiegać wysuszeniu oka?

Warto zadbać o stan swoich oczu zanim dojdzie do nieprzyjemnych infekcji i przesuszeń. Aby temu zapobiec należy wyrobić sobie kilka dobrych nawyków. Jeżeli jesteśmy zmuszeni do długiej pracy przed komputerem, to przynajmniej co godzinę powinniśmy dać odetchnąć naszym oczom chociaż na pięć minut. Możemy w tym czasie zrobić delikatny masaż naszych powiek. Unikajmy klimatyzowanych pomieszczeń bądź zmniejszajmy nawiew. W słoneczne i wietrzne dni nigdy nie zapominajmy o okularach przeciwsłonecznych, a na basenie zakładajmy okulary ochronne. Jeżeli czujemy, że nasze oczy są zmęczone, możemy wspomóc się kroplami do oczu amo lub zastosować okłady z torebek po herbacie. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku rumianek oraz szałwia, ale pamiętajmy o tym, że zioła również mogą powodować uczulenie. Przynajmniej co pół roku wymieniajmy także nasz tusz do rzęs.

Krople do oczu amo – zastosowanie

W przypadku kiedy nie zadbamy o nasze oczy na czas, pozostaje nam wsparcie w postaci specjalistycznych kropli do oczu. Wiele osób ceni sobie krople do oczu amo. Dają one ochronę i komfort suchym i podrażnionym oczom. Zapewniają długotrwałe nawilżenie i są odpowiednie również dla osób noszących szkła kontaktowe. W przypadku osób korzystających z soczewek krople można aplikować na dwojaki sposób: bezpośrednio na soczewki kontaktowe tuż przed założeniem ich na oczy, lub od razu bezpośrednio na oczy, na których znajdują się już szkła. Są idealnym rozwiązaniem dla osób przebywających w zadymionych pomieszczeniach oraz prowadzących pojazdy.

Nasze oczy powinniśmy otaczać szczególną opieką. Nietrudno przy obecnym trybie życia o niedostateczne nawilżenie gałki ocznej. Spędzamy dużo czasu przed komputerem, telewizorem oraz w klimatyzowanych pokojach. Czasami nie da się wyeliminować wszystkich szkodliwych czynników z naszego otoczenia. Jeżeli nasze oczy są podatne na przesuszenia, to powinniśmy mieć zawsze pod ręką specjalne krople do oczu amo, które zapewnią nam uczucie komfortu zaraz po aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *