Soczewki dwutygodniowe

Miękkie soczewki dwutygodniowe to optymalne rozwiązanie dla osób, których nie stać na regularne kupowanie soczewek jednodniowych, ale ze względu na wrażliwe oczy lub z innych względów chcą zapewnić sobie większe bezpieczeństwo i higienę, niż jest to możliwe w przypadku soczewek miesięcznych. Nosi się je przez 14 dni w trybie dziennym, zdejmując na noc i starannie czyszcząc, lub w trybie day and night, bez zdejmowania – opcja ta wymaga oczywiście konsultacji z lekarzem i zachowania szczególnej ostrożności. Soczewki dwutygodniowe występują w praktycznie każdej wersji korekcyjnej – sferycznej, torycznej, progresywnej.

Soczewki korekcyjne sferyczne służą do korekcji krótkowzroczności albo dalekowzroczności, soczewki toryczne z kolei przeznaczone są dla osób z astygmatyzmem, natomiast soczewki progresywne używa się do korekcji prezbiopii (starczowzroczności).

Ze względu na krótszy okres ich użytkowania dwutygodniowe soczewki kontaktowe mogą być z powodzeniem wykonane z delikatniejszych oraz bardziej miękkich materiałów w porównaniu z soczewkami, które mogą być użytkowane przez 30 dni. Jest to opcja znacznie bardziej higieniczna niż w przypadku chociażby soczewek miesięcznych, gdyż w tak krótkim czasie istnieje znacznie mniejsze ryzyko zanieczyszczenia ich powierzchni.

Komu polecane są soczewki dwutygodniowe?

Przede wszystkim osobom, które cierpią na częste infekcje oka oraz objawy jego suchości. Ponadto tę opcję powinny rozważyć osoby posiadające wrażliwe oczy, którym wariant noszenia soczewek jednodniowych nie za bardzo odpowiada.

Opinie i Komentarze

  1. Odpowiedz
    janek 24 marca 2015

    Czy ktoś może się wypowiedzieć odnośnie komfortu użytkowania soczewek dwutygodniowych w porównaniu z jednodniowymi? Mam strasznie wrażliwe oczy, podatne na infekcje i mój okulista zalecił mi przerzucenie się z soczewek miesięcznych na przynajmniej dwutygodniowe …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *