Soczewki hybrydowe

Osobom cierpiącym na duży regularny lub nieregularny astygmatyzm, stożek rogówki i inne tego typu zwyrodnienia zaleca się zwykle twarde soczewki ortokorekcyjne, ale nie znaczy to, że są na nie skazane. Dla pacjentów, u których noszenie twardych soczewek kontaktowych wywołuje dyskomfort lub ich tryb życia nie pozwala na takie rozwiązanie, stworzono soczewki hybrydowe, łączące cechy soczewek twardych (sztywne centrum, wysoka gazoprzepuszczalność,) i miękkich (hydrożelowy obwód). W efekcie uzyskujemy wyjątkową ostrość widzenia bez ryzyka bliznowacenia rogówki oraz wygodę noszenia i stabilność porównywalną do soczewek miękkich. Zminimalizowane jest tu prawdopodobieństwo wypadnięcia soczewki, poprawia się więc nie tylko jakość użytkowania soczewek na co dzień, ale także podczas rozmaitych aktywności, na przykład podczas uprawiania sportu, przy którym sztywne soczewki nie są wskazane właśnie ze względu na swoją słabą stabilność.

Soczewki hybrydowe - Ranking 2015

Pomagamy w wyborze najlepszych produktów w kategorii: Soczewki hybrydowe

Pozycja Nazwa soczewek Producent Cena soczewek
1Johnson&Johnson Acuvue Oasys z Hydraclear Plus 6 szt.Johnson&JohnsonAktualna Cena
2Bausch&Lomb Soflens 59 6 szt.Bausch&LombAktualna Cena
3Johnson&Johnson Acuvue Oasys for Astigmatism 6 szt.Johnson&JohnsonAktualna Cena
4CooperVision Biofinity 6 szt.CooperVisionAktualna Cena
5CooperVision Biofinity Toric 3 szt.CooperVisionAktualna Cena

Opinie i Komentarze

  1. Odpowiedz
    hybryda22 3 grudnia 2014

    Sam kiedyś korzystałem z soczewek hybrydowych, jednak na dłuższą metę trochę wzrok mi się męczył, nie wiem szczerze powiedziawszy, czym to było spowodowane … Inni używają soczewek jednorazowych, jeszcze inni decydują się na wariant całodobowy … Im więcej techniki, tym wydaje mi się, że następuje przerost formy nad treścią. Ale to tylko moje zdanie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>