Soczewki jednodniowe

W zależności od zalecanego trybu noszenia, soczewki dzielimy na roczne, kwartalne, miesięczne, dwutygodniowe oraz jednodniowe. Jakie soczewki kontaktowe są najlepsze? Obecnie najbardziej popularną opcją jest tryb miesięczny oraz tryb jednodniowy, przy czym – według wielu specjalistów – ten drugi wariant wypada najkorzystniej, jeśli chodzi o walory zdrowotne i wygodę, choć niestety jest również najbardziej kosztowny.

Wśród zalet soczewek jednodniowych na pierwszym miejscu wymienić należy higienę: soczewki takie po prostu wyrzucamy po określonym czasie noszenia (z reguły wynosi on od sześciu do maksymalnie kilkunastu godzin), nie troszcząc się o ich pielęgnację, przechowywanie i ryzyko uszkodzenia. Następnego dnia otwieramy nowe pudełeczko i zakładamy świeżą soczewkę. Nowoczesne soczewki jednorazowego użytku wykonane są zwykle z materiałów silikonowo-hydrożelowych o wysokiej przepuszczalności tlenu i dużym uwodnieniu, co gwarantuje komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania.

Jednodniowe soczewki kontaktowe zalecane są osobom żyjącym w ciągłym ruchu i pośpiechu, ale także dla osób o wrażliwych oczach, dla uczulonych na płyny do pielęgnacji soczewek oraz dla cierpiących na alergie sezonowe. To również świetne rozwiązanie okazjonalne – jako alternatywa dla soczewek wielorazowego użytku lub okularów, ułatwiająca życie na wakacyjnych wyjazdach, wczasach namiotowych, festiwalach plenerowych i podczas innych tego rodzajach krótkoterminowych aktywności.

Jednodniowe soczewki możemy dobrać do dowolnej wady sferycznej i cylindrycznej.

Pamiętajmy, że jeśli jesteśmy zmuszeni w ciągu dnia zdjąć soczewkę jednodniową, należy ją bezwzględnie wyrzucić i w razie potrzeby założyć nową. Soczewki takie nie nadają się do przechowywania w pojemniku z płynem.

Najlepsze zapytania dla tego wpisu:
 • soczewki jednodniowe opinie
 • moje soczewki
 • jakie soczewki jednodniowe
 • NAJLEPSZE SOCZEWKI JEDNODNIOWE

Opinie i Komentarze (2)

 1. Odpowiedz
  Monika 3 marca 2015

  Wpis krótki, ale informacje dobrze przedstawione, także nie będę krytykowała 😛 Ranking nie wiem za bardzo na jakiej podstawie, ale rzeczywiście są w nim najpopularniejsze jednodniowe soczewki. Pozdrawiam.

 2. Odpowiedz
  piotrek 24 marca 2015

  Higiena higieną, jednak w cyklu miesięcznym będziemy musieli wydać np. na pudełko soczewek jednodniowych, które zawiera 30 sztuk, średnio około 80-90 zł, co jest dość sporym wydatkiem. Dla porównania mamy soczewki miesięczne, w przypadku których zapłacimy za pudełko średnio około 150 zł, gdzie znajdziemy tam z reguły 5-6 sztuk. Z ekonomicznego punktu widzenia oczywiście że soczewki jednodniowe są sporym wydatkiem, jednak komfort w postaci braku konieczności ich pielęgnowania jest tutaj sporym atutem. Sam zamiast soczewek używam natomiast okularów korekcyjnych – jest mi z tym łatwiej 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *