Soczewki powiększające oczy

W ostatnich latach coraz modniejsze – również w Polsce – stają się kolorowe soczewki z zewnętrzną obwódką w ciemniejszym kolorze, dające efekt większych oczu o niewinnym, dziewczęcym spojrzeniu. Ich idea wywodzi się z Korei Południowej i właśnie tam tzw. circle lenses są najbardziej popularne; wiele osób w krajach azjatyckich nosi je na co dzień jako soczewki korygujące. Takie soczewki mają większą średnicę niż standardowe produkty (nawet do 18 mm) i najczęściej są mocno kryjące. Wielu okulistów wyraża się sceptycznie na temat bezpieczeństwa użytkowania soczewek circle lens i ostrzega przed groźnymi infekcjami oczu oraz innymi powikłaniami. Jeśli mimo wszystko mamy ochotę wypróbować tego typu produkt, koniecznie zasięgnijmy porady okulisty (nawet, jeśli chcemy zdecydować się na kosmetyczne „zerówki”) i wybierajmy soczewki najwyższej jakości od sprawdzonych i cenionych producentów.

Pamiętajmy też, że circle lens czy big eyes nie nadają się na pierwsze soczewki – ich zakładanie wymaga sporej wprawy. Nie decydujmy się na nie także wówczas, gdy cierpimy na alergie lub nasze oczy są wyjątkowo wrażliwe.

Soczewki powiększające oczy możemy nabyć w wersji korekcyjnej (najczęściej tylko sferycznej – dość trudno znaleźć circle lenses w wersji torycznej) lub jako produkt kosmetyczny, służący tylko do ozdoby (moc 0,00).

Wizualnie soczewki takie dają spektakularny, dość sztuczny, ale atrakcyjny efekt „oczu lalki”; wiele osób twierdzi, że tego typu szkła najlepiej sprawdzają się w wersji ciemnej (brązowe, czarne, ciemnoniebieskie).

Jakie soczewki powiększające kupić?

Przede wszystkim – oryginalne, dostępne w sprawdzonych, profesjonalnych sklepach z soczewkami. Należy unikać produktów podejrzanie tanich, często dostępnych np. na aukcjach internetowych. Jeśli chodzi o kryteria wyboru soczewek big eyes, priorytetem powinno być bezpieczeństwo i zdrowie naszych oczu – wybierajmy więc soczewki silikonowo-hydrożelowe, ewentualnie hydrożelowe, w każdym przypadku atestowane. Nie decydujmy się na soczewki o bardzo dużej średnicy (14 lub 15 mm w zupełności wystarczy, by uzyskać naturalny, nieprzerysowany efekt dużych oczu). Najbardziej korzystny look bez zaburzania komfortu widzenia uzyskamy z pomocą soczewek gradientowych (kolor w nich jest najbardziej intensywny przy zewnętrznej krawędzi soczewki i stopniowo zanika ku jej środkowi) lub z samą tylko ciemną zewnętrzną obwódką.

Najlepsze zapytania dla tego wpisu:
  • soczewki powiekszajace oczy
  • soczewki circle lens
  • soczewki korekcyjne i powiekszające oczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *