Soczewki progresywne

Soczewki progresywne to soczewki korekcyjne, których powierzchnia podzielona jest na dwa obszary o różnych zdolnościach skupiających: przeznaczone do dali (górna część soczewki) i do bliży (dolny fragment soczewki). Soczewki takie najczęściej znajdują zastosowanie w przypadku presybiopii, czyli starczowzroczności, objawiającej się pogorszeniem widzenia na bliskie odległości po 45. roku życia na skutek nieuniknionego zmniejszenia akomodacji oka. W soczewkach multifokalnych zmiana mocy jest płynna, a progresywny dodatek mocy (różnica między korekcją do bliży a korekcją do dali), określany parametrem addycji, z reguły oscyluje w granicach 0,75 – 3 dioptrii (jest zawsze wartością dodatnią). Addycja może być stosowana zarówno w korekcji sferycznej, jak i cylindrycznej (korekcja astygmatyzmu).

Dobrze dobrane przez okulistę soczewki wieloogniskowe dają komfort wyraźnego widzenia na każdą odległość, pozwalając swobodnie czytać, pracować, uprawiać sport, prowadzić samochód i podziwiać dalsze widoki.

Soczewki progresywne - Ranking 2015

Pomagamy w wyborze najlepszych produktów w kategorii: Soczewki progresywne

Pozycja Nazwa soczewek Cena soczewek
1Ciba Vision Air Optix Aqua 1 szt.Aktualna Cena
2Ciba Vision Air Optix Aqua 3 szt.Aktualna Cena
3CooperVision Proclear 1 Day Multifocal 30 szt.Aktualna Cena
4Ciba Vison Focus DAILIES Progressives All Day Comfort 30 szt.Aktualna Cena
5CooperVision Proclear EP for early presbyopia 3 szt.Aktualna Cena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>